Blog Detail

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bilimi kolünde eş olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çdüzenışmalar yürüten KALKO, biriyi ayak topu, basket köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı esna Türkiye’nin en kebir özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı biriyi düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Write a comment

takipci satin al https://dogumkontrol.name.tr/ https://evdeekis.name.tr/ https://sanliurfawebtasarimseo.name.tr/ https://gunesenerjisi.name.tr/ https://amasyafirmarehberi.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara